Ajankohtaista yhdistyksille
Arkiseikkailu kannustaa perheitä liikkumaan ja ihmettelemään yhdessä
Arkiseikkailu-kampanja järjestetään tänä syksynä jo viidettä kertaa 22.9.–5.10.2025. Maksuttomaan kampanjaan voivat ilmoittautua mukaan kaikki yhdistykset, jotka haluavat innostaa perheitä liikkumaan.
Muutos DNT:n jäsenetuun 1.4.2025 alkaen
Den Norske Turistförening (DNT) on päättänyt lopettaa yhteistyösopimuksen Suomen Ladun kanssa. Tämä tarkoittaa, että 1. huhtikuuta 2025 alkaen Suomen Ladun jäsenet eivät enää ole oikeutettuja DNT:n jäsenetuihin.
Tervetuloa kehittämään yhdessä Suomen Ladun rakenteita!
Suomen Ladun hallitus kutsuu jäsenyhdistysten edustajat toukokuussa järjestettäviin ohjattuihin ryhmäkeskusteluihin, jotka toteutetaan etäyhteydellä. Keskustelut ovat osa Suomen Ladun kehittämisprosessia, ja niiden tavoitteena on kuulla yhdistysten näkemyksiä ja ajatuksia järjestön tulevaisuudesta.
Suomen Ladun järjestön kokous 27.4.2025 etäkokouksena
Suomen Ladun kevään järjestön kokous järjestetään sunnuntaina 27.4.2025 etäkokouksena alkaen klo 9. Kokouksessa hyväksytään vuosikertomus ja vahvistetaan tilinpäätös. Lisäksi käsitellään sääntöuudistusta, jonka ensimmäinen hyväksyntä tehtiin syyskokouksessa – nyt vuorossa on toinen käsittely.
Personoituja jäsenesitteitä yhdistyksille
Tilaa yhdistyksellesi maksuton Suomen Ladun ja yhdistyksen yhteistä jäsenyyttä markkinoiva esite.

