Sijainti ja aikataulu

SijaintiVantaa
OsoiteKuusijärventie 3, 01260 Vantaa
  
AjankohtaAlkaa: 27.05.2025, klo 18.00
Päättyy: 27.05.2025, klo 19.20

Lisätietoa

Lenkin taso: Punainen (Keskitason lenkki, matka n.8 km ja vauhti 8-9 min/km, kokonaiskesto 1h 15min. Vaatii kohtuullista peruskuntoa mutta vältetään teknisesti haastavaa maastoa.


Säänmukainen varustus, nestettä ja polkujuoksukengät. Reitti on suurimmaksi osin polkua, mutta mukaan mahtuu myös vähän leveämpää "latua". 

Rajoitettu osallistujamäärä max 20 ja ilmoittautuminen sulkeutuu kun osallistujamäärä täynnä. Ilmoitathan vastuuohjaajalle, jos olet estynyt tulemaan lenkille, jotta voimme tarjota paikkaasi toiselle osallistujalle.

Tälle lenkille ovat myös koirat ohjaajineen tervetulleita. Koiralla täytyy olla juoksuun sopivat valjaat ja ohjaajalla juoksuvyö.

Linkki ilmoittautumiseen alla Tapahtuman tiedoissa.

Tapahtuman tiedot

Tapahtuman nimiPolkujuoksu Sipoonkorpi 8 km
TyyppiTapahtuma
Tapahtuman lajiPolkujuoksu
Kokoontumis- / lähtöpaikkaCafe Kuusjärven edestä
Osallistujat20
Ilmoittautuminen27.05.2025 mennessä

Tapahtuman yhteystiedot

YhteyshenkilöLenkin vastuuohjaaja Miia Mustonen
Puhelinnumero050 424 4584

VANTAAN LATU JA POLKU RY

Vantaan Latu ja Polku ry on vuonna 1965 perustettu Suomen Ladun aktiivinen paikallisyhdistys, joka järjestää kuntoiluun, ulkoiluun, retkeilyyn ja muuhun luontoliikuntaan liittyviä tapahtumia kaikkina vuodenaikoina kaikenikäisille.

Katso yhdistyksen omat sivut