Suomen Ladun henkilökunta

Yleisjohto

Eki Karlsson

Toiminnanjohtaja

eki.karlsson@suomenlatu.fi
Puh 044 328 3286

Yleisjohto

Lataa yhteystiedot

Osallistu-tiimi

Mika Asikainen

Järjestöpäällikkö

mika.asikainen@suomenlatu.fi
Puh 0400 251 389

Osallistu-tiimin esimies, Suomen Ladun hallituksen sihteeri

Lataa yhteystiedot

Johanna Yli-Opas

Yhdistyspalvelun vastaava

johanna.yli-opas@suomenlatu.fi
Puh 040 546 6518

Yhdistystoiminnan kehittäminen, järjestön kokoukset ja vapaaehtoistoiminta

Lataa yhteystiedot

Ulla Kosonen

Jäsenpalvelun vastaava

ulla.kosonen@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7450

Jäsenpalvelu, Ankkuri-jäsenrekisterin pääkäyttäjä

Lataa yhteystiedot

Sara Väinölä

Jäsenpalvelun vastaava

sara.vainola@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7450

Jäsenpalvelu, Ankkuri-jäsenrekisterin pääkäyttäjä

Elli Keisteri-Sipilä

Hankesuunnittelija, Luode-hanke

elli.keisteri-sipila@suomenlatu.fi
Puh 050 327 1202

Luonto ja taide nuorten työelämätaitojen oppimisympäristönä -hanke (LUODE)

Lataa yhteystiedot

Teemu Stolt

Toimistoapulainen

teemu.stolt@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7454

Asiakaspalvelu, jäsenpalvelu

Ulkoile-tiimi

Nina Räike

Koulutuspäällikkö

nina.raike@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6312

Ulkoile-tiimin esimies, lasten ja perhetoiminnan vastaava, koulutustoiminnan suunnittelu, toteutus ja koordinointi, Luonnossa kotonaan

Lataa yhteystiedot

Juhani Lehto

Laji- ja tapahtumapäällikkö

juhani.lehto@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6320
Twitter: @JuhaniLehto

Lajitoiminnan kehittäminen, valtakunnalliset tapahtumat, hiihto, retkeily, frisbeegolf

Lataa yhteystiedot

Tiia Eskelinen

Lastentoiminnan suunnittelija

tiia.eskelinen@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6305

Muumien ulkoilukoulut, Metsämörri-kurssitoiminta

Lataa yhteystiedot

Sirkku Juntunen

Kurssitoiminnan vastaava

sirkku.juntunen@suomenlatu.fi
Puh 050 559 7446

Kurssi- ja koulutustoiminta, ohjaajarekisteri, ohjaajaklubi

Susanne Blomqvist

Hankesuunnittelija

susanne.blomqvist@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6322

Perheliikunta, Perheliikunnan kehittämishanke

Lataa yhteystiedot

Reija Koivu

Lastentoiminnan suunnittelija

reija.koivu@suomenlatu.fi
Puh 050 513 6540

Metsämörri-kurssitoiminta, Tunteet Hukassa -metsäseikkailu, Hyvinvointia luonnosta

Lataa yhteystiedot

Wilhelm Stenbacka

Aikuisliikunnan suunnittelija

wilhelm.stenbacka@suomenlatu.fi
Puh 050 431 3464

Hiihdon asiantuntija (hiihtokiertueen ja hiihtotapahtumien vastaava). Lajivastuut: polkujuoksu, sauvakävely, kävely ja lumikenkäily. Uusien lajien kehittäminen ja koordinointi.

Konsta Kursula

Liikunta-assistentti

konsta.kursula@suomenlatu.fi
Puh 050 572 3101

Lataa yhteystiedot

Ville Mattinen

Maastopyöräilyn asiantuntija

ville.mattinen@suomenlatu.fi
Puh 044 560 8083

Päivi Pälvimäki

Talviuinnin koordinaattori

paivi.palvimaki@suomenlatu.fi
Puh 050 413 3413

Lataa yhteystiedot

Hanna Okkonen

Aikuisliikunnan suunnittelija

opintovapaalla 30.11.2019 saakka

Lataa yhteystiedot

Vaikuta-tiimi

Panu Könönen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

panu.kononen@suomenlatu.fi
Puh 040 703 6209
Twitter: @PanuKononen

Latu & Polku -lehden päätoimittaja, ulkoinen viestintä ja brändi

Lataa yhteystiedot

Anne Rautiainen

Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija

anne.rautiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 545 6539

Ulkoilun ja luonnon virkistyskäytön edistäminen, valtakunnallinen vaikuttaminen ja edunvalvonta. Paikallisen vaikuttamisen tukeminen. Jokamiehenoikeudet.

Lataa yhteystiedot

Marianne Holmberg

Viestinnän suunnittelija

marianne.holmberg@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6316

Liikuttaja-lehti, järjestöviestintä, uutiskirjeet, verkkokauppa

Lataa yhteystiedot

Sampsa Sulonen

Viestinnän suunnittelija

sampsa.sulonen@suomenlatu.fi
Puh 040 834 3174

Sosiaalinen media, sisällöntuotanto, verkkomarkkinointi

Lataa yhteystiedot

Hanna Laakso

Markkinoinnin suunnittelija

hanna.laakso@suomenlatu.fi
Puh 050 338 2464

Tapahtumamarkkinointi, jäsenhankinta, yhteistyökumppanit

Lataa yhteystiedot

Petteri Tiainen

Markkinoinnin suunnittelija

petteri.tiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 556 6844

Angry Birds go Snow - ja #UlkonaKuinLumiukko-kampanja

Hallinto- ja taloustiimi

Elina Kokkonen

Hallintopäällikkö

elina.kokkonen@suomenlatu.fi
Puh 040 502 1273

Suomen Ladun talous- ja henkilöstöhallinto

Lataa yhteystiedot

Timo Nisula

Talouspäällikkö

timo.nisula@suomenlatu.fi
Puh 0400 774 421

Kirjanpito, maksuliikenne, osto- ja myyntireskontra, vakuutusasiat, Akumaja

Lataa yhteystiedot