Suomen Ladun henkilökunta

Yleisjohto

Eki Karlsson

Toiminnanjohtaja

eki.karlsson@suomenlatu.fi
Puh 044 328 3286

Yleisjohto

Lataa yhteystiedot

Osallistu-tiimi

Mika Asikainen

Järjestöpäällikkö

mika.asikainen@suomenlatu.fi
Puh 0400 251 389

Osallistu-tiimin esimies, Suomen Ladun hallituksen sihteeri, vapaaehtoistoiminta, geokätköily

Lataa yhteystiedot

Johanna Yli-Opas

Yhdistyspalvelun vastaava

johanna.yli-opas@suomenlatu.fi
Puh 040 546 6518

Yhdistystoiminnan kehittäminen, järjestön kokoukset ja vapaaehtoistoiminta, melonta

Lataa yhteystiedot

Sara Väinölä

Jäsenpalvelun vastaava

sara.vainola@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7450

Jäsenpalvelu, Ankkuri-jäsenrekisterin pääkäyttäjä

Elli Keisteri-Sipilä

Hankesuunnittelija, Luode-hanke

elli.keisteri-sipila@suomenlatu.fi
Puh 050 327 1202

Luonto ja taide nuorten työelämätaitojen oppimisympäristönä -hanke (LUODE)

Lataa yhteystiedot

Ulkoile-tiimi

Nina Räike

Koulutuspäällikkö

nina.raike@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6312

Ulkoile-tiimin esimies, lasten ja perhetoiminnan vastaava, koulutustoiminnan suunnittelu, toteutus ja koordinointi, Luonnossa kotonaan

Lataa yhteystiedot

Tiia Eskelinen

Lastentoiminnan suunnittelija

tiia.eskelinen@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6305

Muumien ulkoilukoulut, Metsämörri-kurssitoiminta

Lataa yhteystiedot

Sirkku Juntunen

Kurssitoiminnan vastaava

sirkku.juntunen@suomenlatu.fi
Puh 050 559 7446

Kurssi- ja koulutustoiminta, ohjaajarekisteri, ohjaajaklubi

Susanne Blomqvist

Hankesuunnittelija

susanne.blomqvist@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6322

Perheliikunta, Perheliikunnan kehittämishanke

Lataa yhteystiedot

Reija Koivu

Luontotoiminnan suunnittelija

reija.koivu@suomenlatu.fi
Puh 050 513 6540

Metsämörri-kurssitoiminta, Tunteet Hukassa -metsäseikkailu, Hyvinvointia luonnosta

Lataa yhteystiedot

Anna Anttonen

Lastentoiminnan suunnittelija

anna.anttonen@suomenlatu.fi
Puh 050 472 7222

Metsämörri-toiminta

Saija Suominen

Aikuisliikunnan suunnittelija

saija.suominen@suomenlatu.fi
Puh 0503560276

Lajivastuut: retkeily, talviuinti ja pyöräily

Ville Mattinen

Maastopyöräilyn asiantuntija

ville.mattinen@suomenlatu.fi
Puh 044 560 8083

Fabrizio Ferrara

Frisbeegolfin koordinaattori

fabrizio.ferrara@suomenlatu.fi

Juhani Lehto

Laji- ja tapahtumapäällikkö

juhani.lehto@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6320
Twitter: @JuhaniLehto

Poissa töistä 31.8.2019 asti.

Lataa yhteystiedot

Hanna Okkonen

Aikuisliikunnan suunnittelija

opintovapaalla 30.11.2019 saakka

Lataa yhteystiedot

Vaikuta-tiimi

Panu Könönen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

panu.kononen@suomenlatu.fi
Puh 040 703 6209
Twitter: @PanuKononen

Latu & Polku -lehden päätoimittaja, ulkoinen viestintä ja brändi

Lataa yhteystiedot

Anne Rautiainen

Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija

anne.rautiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 545 6539

Ulkoilun ja luonnon virkistyskäytön edistäminen, valtakunnallinen vaikuttaminen ja edunvalvonta. Paikallisen vaikuttamisen tukeminen. Jokamiehenoikeudet.

Lataa yhteystiedot

Marianne Holmberg

Viestinnän suunnittelija

marianne.holmberg@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6316

Liikuttaja-lehti, järjestöviestintä, uutiskirjeet, verkkokauppa

Lataa yhteystiedot

Sampsa Sulonen

Viestinnän suunnittelija

sampsa.sulonen@suomenlatu.fi
Puh 040 834 3174

Sosiaalinen media, sisällöntuotanto, verkkomarkkinointi

Lataa yhteystiedot

Petteri Tiainen

Markkinoinnin suunnittelija

petteri.tiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 556 6844

Nuku yö ulkona -, Angry Birds go Snow - ja #UlkonaKuinLumiukko-kampanja

Elina Pajunen

Tapahtumasuunnittelija

elina.pajunen@suomenlatu.fi
Puh 046 922 2416

Polkujuoksun, hiihdon, lumikenkäilyn, sauvakävelyn ja kävelyn lajivastaava.

Anniina Iivarinen

Harjoittelija

anniina.iivarinen@suomenlatu.fi
Puh 046 921 5502

Kutsu päättäjä ulos -kampanja

Hanna Laakso

Markkinoinnin suunnittelija

Vanhempainvapaalla

Lataa yhteystiedot

Hallinto- ja taloustiimi

Anna-Liisa Louko

Hallintopäällikkö

anna-liisa.louko@suomenlatu.fi
Puh 040 518 2108

Suomen Ladun talous- ja henkilöstöhallinto

Timo Nisula

Talouspäällikkö

timo.nisula@suomenlatu.fi
Puh 0400 774 421

Kirjanpito, maksuliikenne, osto- ja myyntireskontra, vakuutusasiat, Akumaja

Lataa yhteystiedot