Suomen Ladun hallitus 2019

Suomen Ladun hallituksen kokoonpano on puheenjohtaja + yhdeksän jäsentä. Hallituksen jäsenet valitaan kolmeksi vuodeksi kerrallaan. Henkilö voi toimia puheenjohtajana tai hallituksen jäsenenä korkeintaan kolme peräkkäistä kautta.

Hallitus valitsee keskuudestaan 1. ja 2. varapuheenjohtajan. Puheenjohtajat yhdessä toiminnanjohtajan kanssa muodostavat työvaliokunnan, joka valmistelee hallituksen kokoukset.

Hallituksen muodostumisessa pyritään siihen että vähintään 40 % jäsenistä on oltava toista sukupuolta.

 

Pekka Alanen

Puheenjohtaja (2017-19)

pekka.t.alanen@gmail.com

Työvaliokunta

Anja Korhonen

I varapuheenjohtaja (2019-21)

anja.korhonen05@gmail.com
Puh 050 401 7027

Työvaliokunta, järjestötoimikunta

Raimo Saarinen

II varapuheenjohtaja (2018-20)

raimosaa@gmail.com
Puh 040 500 1576

Vapaaehtoistoiminnan työryhmä, vaikuttamistyöryhmä

Markku Ilmavirta

Jäsen (2019)

markku.ilmavirta@gmail.com
Puh 0400 926 366

Henri Kekkonen

Jäsen (2018-20)

h.kekkonen@gmail.com
Puh 040 840 5493

Lastentoiminnan työryhmä

Helena Kinnunen

Jäsen (2018-20)

helena.kinnunen@reisjarvi.fi
Puh 040 504 7050

Anneli Leivo

Jäsen (2017-19)

anneli.leivo@gmail.com
Puh 0400 459 970

Maarit Marttila

Jäsen (2019-21)

maarit.k.marttila@gmail.com
Puh 040 543 5274

Matti Niemelä

Jäsen (2019-21)

matti.niemela2@gmail.com
Puh 044 300 1281

Retkeilytyöryhmä

Ilpo Vuori

Jäsen (2017-19)

ilpo.vuori@gmail.com
Puh 040 584 2355

Retkeilytyöryhmä