Suomen Ladun hallitus 2020

Suomen Ladun hallituksen kokoonpano on puheenjohtaja + yhdeksän jäsentä. Hallituksen jäsenet valitaan kolmeksi vuodeksi kerrallaan. Henkilö voi toimia puheenjohtajana tai hallituksen jäsenenä korkeintaan kolme peräkkäistä kautta.

Hallitus valitsee keskuudestaan 1. ja 2. varapuheenjohtajan. Puheenjohtajat yhdessä toiminnanjohtajan kanssa muodostavat työvaliokunnan, joka valmistelee hallituksen kokoukset.

Hallituksen muodostumisessa pyritään siihen että vähintään 40 % jäsenistä on oltava toista sukupuolta.

 

Kirre Palmi

Puheenjohtaja (2020-2022)

kirre.palmi@suomenlatu.fi
Puh 044 344 2808

Markku Ilmavirta

Jäsen (2020-2022)

markku.ilmavirta@gmail.com
Puh 0400 926 366

Henri Kekkonen

Jäsen (2018-20)

h.kekkonen@gmail.com
Puh 040 840 5493

Perheliikunnan työryhmä

Helena Kinnunen

Jäsen (2018-20)

helena.kinnunen@reisjarvi.fi
Puh 040 504 7050

Anja Korhonen

Jäsen (2019-21)

anja.korhonen05@gmail.com
Puh 050 401 7027

Järjestötoimikunta

Anneli Leivo

Jäsen (2020-22)

anneli.leivo@gmail.com
Puh 0400 459 970

Maarit Marttila

Jäsen (2019-21)

maarit.k.marttila@gmail.com
Puh 040 543 5274

Matti Niemelä

Jäsen (2019-21)

matti.niemela2@gmail.com
Puh 044 300 1281

Raimo Saarinen

Jäsen (2018-20)

raimosaa@gmail.com
Puh 040 500 1576

Jorma Tahvanainen

Jäsen (2020-2022)

jorma.tahvanainen57@gmail.com
Puh 040 534 7157

Maastopyöräilytyöryhmä