Suomen Ladun henkilökunta

Yleisjohto

Eki Karlsson

Toiminnanjohtaja

eki.karlsson@suomenlatu.fi
Puh 044 328 3286

Yleisjohto
Lajivastuu: retkiluistelu

Lataa yhteystiedot

Osallistu-tiimi

Kirsi Uusitalo

Järjestöpäällikkö

kirsi.uusitalo@suomenlatu.fi
Puh 044 7229 350

Osallistu-tiimin esihenkilö. Hallituksen kokousten sihteeri, järjestön kokoukset, työryhmien koordinointi, toimintasuunnitelma- ja vuosikertomusprosessit, vapaaehtoistoiminnan kehittäminen.

Rauli Rautavuori

Jäsenpalvelujärjestelmän uudistamisen projektipäällikkö

rauli.rautavuori@suomenlatu.fi
Puh 050 357 0916

Lotta Vuorela

Yhdistyspalvelun vastaava

lotta.vuorela@suomenlatu.fi
Puh 050 328 9097

Jäsenyhdistysten tuki, palvelut yhdistyksille, yhdistysten viestinnän ja jäsenhankinnan tuki

Paula Väisänen

Jäsenpalvelun vastaava

paula.vaisanen@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7450

Jäsenpalvelu, Yhdistyspolku-jäsenrekisterin pääkäyttäjä

Ulkoile-tiimi

Nina Räike

Koulutuspäällikkö

nina.raike@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6312

Ulkoile-tiimin esihenkilö, lasten ja perhetoiminnan vastaava, koulutustoiminnan suunnittelu, toteutus ja koordinointi, Luonnossa kotonaan

Lataa yhteystiedot

Tiia Eskelinen

Lastentoiminnan suunnittelija

tiia.eskelinen@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6305

Muumien ulkoilukoulut, Metsämörri-kurssitoiminta

Lataa yhteystiedot

Susanne Blomqvist

Ulkoilun suunnittelija

susanne.blomqvist@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6322

Perheliikunta, melonta

Lataa yhteystiedot

Reija Koivu

Luontotoiminnan suunnittelija

reija.koivu@suomenlatu.fi
Puh 050 513 6540

Lataa yhteystiedot

Tuija Laitinen

Lasten luontotoiminnan suunnittelija

tuija.laitinen@suomenlatu.fi
Puh 050 564 1702

Metsämörrin juhlavuosi, Metsään meni -hanke

Mari Parikka-Nihti

Lasten luontotoiminnan asiantuntija

mari.parikka-nihti@suomenlatu.fi
Puh 0505441611

Opintovapaalla 28.2.2023 saakka
Lasten luontotoiminta, Tunteet hukassa -metsäseikkailu

Johanna Pekkanen

Hankesuunnittelija, Liikkuva perhe -ohjelma

johanna.pekkanen@suomenlatu.fi
Puh +358 44 0598678

Liikkuva perhe -ohjelma

Hanna Okkonen

Aikuisliikunnan vastaava

hanna.okkonen@suomenlatu.fi
Puh 045 138 4928

Lajivastuut: polkujuoksu, talviuinti, sauvakävely, kävely, muut lajit

Lataa yhteystiedot

Juhani Lehto

Aikuisliikunnan suunnittelija

juhani.lehto@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6320
Twitter: @JuhaniLehto

Lajivastuut: retkeily, frisbeegolf

Lataa yhteystiedot

Katariina Kuismin

Ulkoilun suunnittelija

katariina.kuismin@suomenlatu.fi
Puh 044 491 4340

Hyvinvointia luonnosta

Jenni Humalajoki

Aikuisliikunnan suunnittelija

jenni.humalajoki@suomenlatu.fi
Puh 046 921 5502

Lajivastuu: hiihto, Rakastu hiihtoon - ja Rakastu talviuintiin -kampanjat

Tanja Kyrönlahti

Maastopyöräilyn lajivastaava

tanja.kyronlahti@suomenlatu.fi
Puh 040 516 7366

Miika Honkanen

Hankesuunnittelija

miika.honkanen@suomenlatu.fi
Puh 050 581 5389

Yhteiset polut -hanke

Satu-Maria Ruotsalainen

Hankesuunnittelija, Liikkuva perhe -ohjelma

satu-maria.ruotsalainen@suomenlatu.fi

Vaikuta-tiimi

Panu Könönen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

panu.kononen@suomenlatu.fi
Puh 040 703 6209
Twitter: @PanuKononen

Varatoiminnanjohtaja, Vaikuta-tiimin esihenkilö, Latu&Polku-lehden päätoimittaja, ulkoinen viestintä ja brändi

Lataa yhteystiedot

Marianne Holmberg

Viestinnän suunnittelija

marianne.holmberg@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6316

Järjestöviestintä, uutiskirjeet

Lataa yhteystiedot

Jenna Honkanen

Viestinnän suunnittelija

jenna.honkanen@suomenlatu.fi
Puh 040 827 4689

Verkkoviestintä

Petteri Tiainen

Tapahtumasuunnittelija

petteri.tiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 556 6844

Nuku yö ulkona - ja #UlkonaKuinLumiukko-kampanjat

Ilona Kivinen

Markkinoinnin suunnittelija

ilona.kivinen@suomenlatu.fi
Puh 041 467 6169

Markkinointi, yhteistyökumppanuudet

Hannu Tiusanen

Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija

hannu.tiusanen@suomenlatu.fi
Puh 044 493 8469

Ulkoilun ja luonnon virkistyskäytön edistäminen, valtakunnallinen vaikuttaminen ja edunvalvonta. Paikallisen vaikuttamisen tukeminen. Jokamiehenoikeudet.

Teemu Launio

Hankesuunnittelija

teemu.launio@suomenlatu.fi
Puh 0400 825 008

Talvireittihanke

Milan Rantakari

milan.rantakari@suomenlatu.fi
Puh 040 766 9643

Paloheinä

Anne Rautiainen

Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija

Opintovapaalla

Hanna Laakso

Markkinoinnin suunnittelija

Vanhempainvapaalla

Hallinto- ja taloustiimi

Ira Kivi

Hallintopäällikkö

ira.kivi@suomenlatu.fi
Puh 050 545 5385

Suomen Ladun talous- ja henkilöstöhallinto. Kirjanpito, maksuliikenne, osto- ja myyntireskontra, Akumajan varaukset

Elina Pitkäranta

Toimistoassistentti

elina.pitkaranta@suomenlatu.fi
Puh 044 372 6158

Asiakaspalvelu, kokousjärjestelyt, ansiomerkit, koulutusten koordinointi (Lyyti-järjestelmä), verkkokauppa