Suomen Ladun henkilökunta

Yleisjohto

Eki Karlsson

Toiminnanjohtaja

eki.karlsson@suomenlatu.fi
Puh 044 328 3286

Yleisjohto
Lajivastuu: retkiluistelu

Lataa yhteystiedot

Osallistu-tiimi

Anna-Liisa Louko

Hallintopäällikkö

anna-liisa.louko@suomenlatu.fi
Puh 040 518 2108

Osallistu-tiimin esimies, Suomen Ladun talous- ja henkilöstöhallinto

Ira Kivi

Talousasiantuntija

ira.kivi@suomenlatu.fi
Puh 050 545 5385

Kirjanpito, maksuliikenne, osto- ja myyntireskontra

Timo Nisula

Taloushallinnon neuvonantaja (osa-aikainen)

timo.nisula@suomenlatu.fi
Puh 0400 774 421

Vakuutusasiat, Akumaja

Kirsi Uusitalo

Järjestöpalveluiden vastaava

kirsi.uusitalo@suomenlatu.fi
Puh 044 7229 350

Hallituksen kokousten sihteeri, järjestön kokoukset, työryhmien koordinointi, toimintasuunnitelma- ja vuosikertomusprosessit, vapaaehtoistoiminnan kehittäminen

Paula Väisänen

Jäsenpalvelun vastaava

paula.vaisanen@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7450

Jäsenpalvelu, Ankkuri-jäsenrekisterin pääkäyttäjä

Elina Pitkäranta

Toimistoassistentti

elina.pitkaranta@suomenlatu.fi
Puh 044 372 6158

Asiakaspalvelu, kokousjärjestelyt, ansiomerkit, koulutusten koordinointi (Lyyti-järjestelmä)

Kaisa Pyhälä

EU-hankekoordinaattori

kaisa.pyhala@suomenlatu.fi
Puh 040 537 1854

EU-hankkeiden koordinointi

Rauli Rautavuori

Jäsenpalvelujärjestelmän uudistamisen projektipäällikkö

rauli.rautavuori@suomenlatu.fi

Ulkoile-tiimi

Nina Räike

Koulutuspäällikkö

nina.raike@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6312

Ulkoile-tiimin esimies, lasten ja perhetoiminnan vastaava, koulutustoiminnan suunnittelu, toteutus ja koordinointi, Luonnossa kotonaan

Lataa yhteystiedot

Tiia Eskelinen

Lastentoiminnan suunnittelija

tiia.eskelinen@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6305

Muumien ulkoilukoulut, Metsämörri-kurssitoiminta

Lataa yhteystiedot

Susanne Blomqvist

Hankesuunnittelija

susanne.blomqvist@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6322

Perheliikunta, Seikkailevat perheet -hanke, Liikkuva perhe -ohjelma, melonta

Lataa yhteystiedot

Reija Koivu

Luontotoiminnan suunnittelija

reija.koivu@suomenlatu.fi
Puh 050 513 6540

Tunteet Hukassa -metsäseikkailu, Hyvinvointia luonnosta

Lataa yhteystiedot

Tuija Laitinen

Lasten luontotoiminnan suunnittelija

tuija.laitinen@suomenlatu.fi
Puh 050 564 1702

Metsämörrin juhlavuosi, Metsään meni -hanke

Mari Parikka-Nihti

Lasten luontotoiminnan asiantuntija

mari.parikka-nihti@suomenlatu.fi
Puh 0505441611

Lasten luontotoiminta

Johanna Pekkanen

Hankesuunnittelija, Liikkuva perhe -ohjelma

johanna.pekkanen@suomenlatu.fi
Puh +358 44 0598678

Liikkuva perhe -ohjelma

Hanna Okkonen

Aikuisliikunnan vastaava

hanna.okkonen@suomenlatu.fi
Puh 045 138 4928

Lajivastuut: polkujuoksu, talviuinti, sauvakävely, kävely, frisbeegolf, geokätköily

Lataa yhteystiedot

Juhani Lehto

Aikuisliikunnan suunnittelija

juhani.lehto@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6320
Twitter: @JuhaniLehto

Lajivastuut: retkeily

Lataa yhteystiedot

Jenni Humalajoki

Aikuisliikunnan suunnittelija

jenni.humalajoki@suomenlatu.fi
Puh 046 921 5502

Lajivastuu: hiihto, Rakastu hiihtoon - ja Rakastu talviuintiin -kampanjat

Miika Honkanen

Hankesuunnittelija

miika.honkanen@suomenlatu.fi
Puh 050 581 5389

Yhteiset polut -hanke

Tanja Kyrönlahti

Maastopyöräilyn lajivastaava

tanja.kyronlahti@suomenlatu.fi
Puh 040 516 7366

Vaikuta-tiimi

Panu Könönen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

panu.kononen@suomenlatu.fi
Puh 040 703 6209
Twitter: @PanuKononen

Vaikuta-tiimin esimies, Latu&Polku-lehden päätoimittaja, ulkoinen viestintä ja brändi

Lataa yhteystiedot

Anne Rautiainen

Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija

anne.rautiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 545 6539

Ulkoilun ja luonnon virkistyskäytön edistäminen, valtakunnallinen vaikuttaminen ja edunvalvonta. Paikallisen vaikuttamisen tukeminen. Jokamiehenoikeudet.

Lataa yhteystiedot

Marianne Holmberg

Viestinnän suunnittelija

marianne.holmberg@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6316

Järjestöviestintä, uutiskirjeet, verkkokauppa

Lataa yhteystiedot

Jenna Honkanen

Viestinnän suunnittelija

jenna.honkanen@suomenlatu.fi
Puh 040 827 4689

Verkkoviestintä

Petteri Tiainen

Tapahtumasuunnittelija

petteri.tiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 556 6844

Nuku yö ulkona - ja #UlkonaKuinLumiukko-kampanjat

Ilona Kivinen

Markkinoinnin suunnittelija

ilona.kivinen@suomenlatu.fi
Puh 041 467 6169

Kumppanuudet, jäsenhankinta, tapahtumatuki

Hanna Laakso

Markkinoinnin suunnittelija

Vanhempainvapaalla