Suomen Ladun hallitus 2022

Suomen Ladun hallituksen kokoonpano on puheenjohtaja + yhdeksän jäsentä. Hallituksen jäsenet valitaan kolmeksi vuodeksi kerrallaan. Henkilö voi toimia puheenjohtajana tai hallituksen jäsenenä korkeintaan kolme peräkkäistä kautta.

Hallitus valitsee keskuudestaan 1. ja 2. varapuheenjohtajan. Puheenjohtajat yhdessä toiminnanjohtajan kanssa muodostavat työvaliokunnan, joka valmistelee hallituksen kokoukset.

Hallituksen muodostumisessa pyritään siihen että vähintään 40 % jäsenistä on oltava toista sukupuolta.

 

Kirre Palmi

Puheenjohtaja (2020-2022)

kirre.palmi@suomenlatu.fi
Puh 044 344 2808

Lue esittely

Anneli Leivo

1. varapuheenjohtaja 2021, hallituksen jäsen (2020-22)

anneli.leivo@gmail.com
Puh 0400 459 970

Lue esittely

Jorma Tahvanainen

2. varapuheenjohtaja 2021, hallituksen jäsen (2020-2022)

jorma.tahvanainen57@gmail.com
Puh 040 534 7157

Maastopyöräilytyöryhmä Lue esittely

Markku Ilmavirta

Jäsen (2020-2022)

markku.ilmavirta@gmail.com
Puh 0400 926 366

Lue esittely

Henri Kekkonen

Jäsen (2021-23)

h.kekkonen@gmail.com
Puh 040 840 5493

Perheliikunnan työryhmä Lue esittely

Helena Kinnunen

Jäsen (2021-23)

helena.kinnunen@reisjarvi.fi
Puh 040 504 7050

Lue esittely

Matti Tikkaoja

Jäsen (2021-2023)

tikkis@saunalahti.fi
Puh 044 203 2006

Lue esittely

Heino Lipsanen

Jäsen (2022-24)

heino.lipsanen@gmail.com
Puh +358440651615

Lue esittely

Jussi-Pekka Arkkola

Jäsen (2022-24)

suomenlatu@arkkola.com
Puh +358451898489

Katariina Syrjäsuo

Jäsen (2022-24)

katariina.syrjasuo@gmail.com
Puh +358503583992

Lue esittely

 

Hallituksen kokoukset 2022

1. kokous: to 27.1. klo 13:30-16:30
2. kokous: ti 22.3. klo 13:30-16:30
3. kokous: pe 22.4. klo 16-19 kevätkokouksen yhteydessä (Turku, Ruissalo)
4. kokous: 16.-19.8. Kiilopää
5. kokous: ti 27.9. klo 13:30-16:30
6. kokous: pe 28.10. klo 16-19 syyskokouksen yhteydessä (Helsinki, Hotel Arthur)
7. kokous: to 15.12. klo 13:30-16:30