Suomen Ladun henkilökunta

Yleisjohto

Eki Karlsson

Toiminnanjohtaja

eki.karlsson@suomenlatu.fi
Puh 044 328 3286

Yleisjohto

Lataa yhteystiedot

Osallistu-tiimi

Anna-Liisa Louko

Hallintopäällikkö

anna-liisa.louko@suomenlatu.fi
Puh 040 518 2108

Osallistu-tiimin esimies, Suomen Ladun talous- ja henkilöstöhallinto

Timo Nisula

Talouspäällikkö

timo.nisula@suomenlatu.fi
Puh 0400 774 421

Kirjanpito, maksuliikenne, osto- ja myyntireskontra, vakuutusasiat, Akumaja

Lataa yhteystiedot

Anniina Iivarinen

Yhdistyspalvelun vastaava

anniina.iivarinen@suomenlatu.fi
Puh 044 491 4340

Yhdistystoiminnan kehittäminen, vapaaehtoistoiminta

Kirsi Uusitalo

Järjestöpalveluiden vastaava

kirsi.uusitalo@suomenlatu.fi
Puh 044 7229 350

Hallituksen kokousten sihteeri, järjestön kokoukset, työryhmien koordinointi, toimintasuunnitelma- ja vuosikertomusprosessit, vapaaehtoistoiminnan kehittäminen

Paula Väisänen

Jäsenpalvelun vastaava

paula.vaisanen@suomenlatu.fi
Puh 09 8567 7450

Jäsenpalvelu, Ankkuri-jäsenrekisterin pääkäyttäjä

Kaisa Pyhälä

EU-hankekoordinaattori

kaisa.pyhala@suomenlatu.fi
Puh 040 537 1854

EU-hankkeiden koordinointi

Johanna Yli-Opas

Yhdistyspalvelun vastaava

johanna.yli-opas@suomenlatu.fi

Työvapaalla vuoden 2021 loppuun

Lataa yhteystiedot

Ulkoile-tiimi

Nina Räike

Koulutuspäällikkö

nina.raike@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6312

Ulkoile-tiimin esimies, lasten ja perhetoiminnan vastaava, koulutustoiminnan suunnittelu, toteutus ja koordinointi

Lataa yhteystiedot

Tiia Eskelinen

Lastentoiminnan suunnittelija

tiia.eskelinen@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6305

Muumien ulkoilukoulut, Metsämörri-kurssitoiminta

Lataa yhteystiedot

Sirkku Juntunen

Kurssitoiminnan vastaava

sirkku.juntunen@suomenlatu.fi
Puh 050 559 7446

Kurssi- ja koulutustoiminta, ohjaajarekisteri, ohjaajaklubi, lajivastuu: polkujuoksu, lumikenkäily

Susanne Blomqvist

Hankesuunnittelija

susanne.blomqvist@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6322

Perheliikunta, Seikkailevat perheet -hanke

Lataa yhteystiedot

Reija Koivu

Luontotoiminnan suunnittelija

reija.koivu@suomenlatu.fi
Puh 050 513 6540

Tunteet Hukassa -metsäseikkailu, Hyvinvointia luonnosta

Lataa yhteystiedot

Anna Anttonen

Lastentoiminnan suunnittelija

anna.anttonen@suomenlatu.fi
Puh 050 472 7222

Naturkraft för familjer -hanke, Luonnossa kotonaan

Tuija Laitinen

Hankesuunnittelija

tuija.laitinen@suomenlatu.fi
Puh 0505641702

Ilo kasvaa ulkona -hanke

Mari Parikka-Nihti

Lasten luontotoiminnan asiantuntija

mari.parikka-nihti@suomenlatu.fi
Puh 0505441611

Lasten luontotoiminnan asiantuntija

Hanna Okkonen

Aikuisliikunnan vastaava

hanna.okkonen@suomenlatu.fi
Puh 045 138 4928

Lajivastuut: talviuinti, sauvakävely, kävely

Lataa yhteystiedot

Juhani Lehto

Aikuisliikunnan suunnittelija

juhani.lehto@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6320
Twitter: @JuhaniLehto

Lajivastuut: hiihto, retkeily, frisbeegolf

Lataa yhteystiedot

Johanna Pekkanen

Hankesuunnittelija, Liikkuva perhe -ohjelma

johanna.pekkanen@suomenlatu.fi
Puh +358 44 0598678

Liikkuva perhe -ohjelma

Tanja Kyrönlahti

Maastopyöräilyn lajivastaava

tanja.kyronlahti@suomenlatu.fi
Puh 040 516 7366

Timo-Matti Fahmy

Opiskelija (koulutussopimus)

timo-matti.fahmy@suomenlatu.fi
Puh 044 491 4412

Vastuullisuusohjelman kehittäminen

Vaikuta-tiimi

Panu Könönen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

panu.kononen@suomenlatu.fi
Puh 040 703 6209
Twitter: @PanuKononen

Latu & Polku -lehden päätoimittaja, ulkoinen viestintä ja brändi

Lataa yhteystiedot

Anne Rautiainen

Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija

anne.rautiainen@suomenlatu.fi
Puh 050 545 6539

Ulkoilun ja luonnon virkistyskäytön edistäminen, valtakunnallinen vaikuttaminen ja edunvalvonta. Paikallisen vaikuttamisen tukeminen. Jokamiehenoikeudet.

Lataa yhteystiedot

Marianne Holmberg

Viestinnän suunnittelija

marianne.holmberg@suomenlatu.fi
Puh 044 722 6316

Järjestöviestintä, uutiskirjeet, verkkokauppa

Lataa yhteystiedot

Sampsa Sulonen

Viestinnän suunnittelija

sampsa.sulonen@suomenlatu.fi
Puh 040 834 3174

Sisällöntuotanto, sosiaalinen media, verkkosivut

Lataa yhteystiedot

Saija Suominen

Tapahtumasuunnittelija

saija.suominen@suomenlatu.fi
Puh 0503560276

Nuku yö ulkona - ja #UlkonaKuinLumiukko-kampanjat

Hanna Laakso

Markkinoinnin suunnittelija

hanna.laakso@suomenlatu.fi
Puh 050 338 2464

Kumppanuudet, jäsenhankinta, tapahtumatuki

Lataa yhteystiedot