Suomen Ladun työryhmät 2020-2022

Vuoden alussa käynnistyy työryhmien seuraava kausi ja mukaan etsitään myös uusia vapaaehtoisia. Työryhmissä pääset jakamaan osaamistasi ja ideoimaan yhdessä. Työryhmän jäsenenä näet Suomen Ladun toimintaa uudesta näkökulmasta. 

Lue lisää ja hae mukaan 27.11. mennessä!

Työryhmien toiminnasta Suomen Ladun toimistolla vastaa Kirsi Uusitalo (kirsi.uusitalo@suomenlatu.fi tai 044 7229 350) 

Työryhmät ja toimikunnat 2017-2019

Järjestötoimikunta

Pekka Kinnunen, puhelin 040 550 4010 tai pekka.kinnunen@espoonlatu.fi
Mauri Pitkänen, puhelin 0400 807 916 tai mauri.pitkanen@gmail.com
Tuula Rahkonen, puhelin 0400 997 055 tai jahvapahva@gmail.com
Marjo Tahvanainen
Tuula Torppa
Helena Turkki, puhelin 040 827 6927 tai helena.turkki@gmail.com
Johanna Yli-Opas, puhelin 040 5466 518 tai johanna.yli-opas@suomenlatu.fi
Anja Korhonen, puhelin 045 1148 853 tai anja.korhonen05@gmail.com

Hiihtotyöryhmä

Markku Ilmavirta 
Niina Karhu 
Antti Rautio
Hannu Backman
Wilhelm Stenbacka

Lastentoiminnan työryhmä

Anneli Aarniosalo, a.aarniosalo(at)gmail.com
Merja Rytkönen, rytkonen.merja(at)gmail.com
Susanna Rytkönen, susannamarikka(at)hotmail.com
Katja Salmela-Nieminen, salmelakatja(at)gmail.com
Anu Soro, anu.soro9(at)gmail.com
Mika Vänni, vannimika(at)gmail.com
Susanne Blomqvist, puh. 044 722 6322, susanne.blomqvist(at)suomenlatu.fi
Henri Kekkonen, puh. 040 840 5493, h.kekkonen@gmail.com

Maastopyöräilytyöryhmä 

Jukka Kivirinta
Mikko Leino
Ari Peltopuro
Heikki Stöckell
Jorma Tahvanainen
Anu Oksanen
Ville Mattinen 

Polkujuoksutyöryhmä 

Sanna-Katriina Asikainen
Hannu Karstunen
Jarmo Koskela
Antti Risikko
Susanna Snellman
Tuija Luhta
Wilhelm Stenbacka

Retkeilytyöryhmä

Noora-Mari Iisakkala
Pirjo Lunden
Kea Creutz
Matti Niemelä
siht. Saija Suominen
Ilpo Vuori

Sääntötyöryhmä (2017)

Erkki Tuominen
Kaj Natri
Kari Halinen
Mika Asikainen

Talviuintityöryhmä

Mervi Mäki-Neste
Matti Pohjamo
Maarit Sihvonen
Jukka Vuorinen
Saija Suominen

Vaikuttamistyöryhmä

Maarit Leskelä
Reijo Mylläri
Mika Railo
Kari Jääskeläinen
Kari Halinen
Anne Rautiainen
Raimo Saarinen

Vapaaehtoistoiminnan työryhmä

Raimo Tuisku
Mika Railo
Virva Niissalo
Raimo Saarinen
Mika Asikainen
Johanna Yli-Opas

Luonnossa kotonaan –työryhmä

Tuija Kaurila
Susanna Suutarla
Niina Nevalainen
Ninna Mattila
Mari Parikka-Nihti
Nina Räike

Kätköilytyöryhmä

Anni Viljanen
Riitta Kemppainen-Koivisto
Olavi Oinonen
Mika Asikainen 
Reijo Laamanen